DKAB HABER PORTALI - 21 Şubat 2018, Çarşamba

AKDEM YAYINLARINDAN ARAPÇA ÖĞRETİMİNE YENİ BİR KATKI

Resim bulunamadı

Yıl boyunca Arapça ile ilgilenmiş, Arapçaya sevdalanmış, Arapça ile hem hal olmuş öğrencilerimizin zevkle okuyacakları 40 HİKAYE İLE ARAPÇA (Bİ’L-ARABİYYETİ NEKRA’) çalışmamız İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Arap Dili Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sultan ŞİMŞEK’in kaleminden  okurlarıyla buluştu. 


Kitapta yer alan kırk öğretici hikâye meşhur Arap Halk hikâyelerinden müteşekkil. Bu hikâyeler mevcut halleriyle derlenmiş ve orta seviyedeki öğrencilere hitap etmek üzere üzerlerinde bir miktar sadeleştirme yapılmıştır.  

Kitap Arapça öğretimine yönelik pek çok yayın çalışmasının yapıldığı şu günlerde dört temel dil becerisinden biri olan okuma öğretimini desteklemek üzere hazırlanmıştır. Öğrenci merkezli öğretim metoduna uygun olarak hazırlanmış hikâyeler, içerdiği alıştırmalar ve uygulamalar ile orta seviyedeki Arapça öğrencilerinin zevkle okuyup anlayabileceği niteliktedir. Kitabın arkasında yer alan ve metinde geçen kelimeleri ve deyimleri şerheden Arapça – Arapça sözlük kitabın kullanımını kolaylaştırmaktadır.

  • Yazar               : Yrd. Doç. Dr. Sultan Şimşek
  • Sayfa Sayısı    : 368
  • Ebat                 : 16,5*23,5
  • Kağıt Cinsi       : 1. Hamur (İki Renk) 
  • ISBN                : 978-605-4535-35-4
Eseri incelemek ve satın almak için tıklayınız
 
http://www.akdemyayinlari.com
Beğen(0)Beğenme(0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz