DKAB HABER PORTALI - 21 Şubat 2018, Çarşamba

Ensar Bursa DKAB Platformundan Seminer

Ensar Bursa DKAB Platformundan Seminer

Ensar Vakfı Bursa Şubesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (DKAB) Platformu, DKAB öğretmenlerine yönelik “Peygamberimizi Nasıl Anlatalım” semineri düzenledi.

 

Ensar Vakfı Bursa Şubesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (DKAB) Platformu, öğretmenlere yönelik mesleki gelişim semineri düzenledi.

Ördekli Kültür Merkezi‘nde DKAB öğretmenlerine yönelik düzenlenen seminerde sunum yapan eğitimci yazar Muhammet Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, orta okul ve liselerde “Hazreti Muhammed’in Hayatı” isimli seçmeli dersin olduğunu imam hatip liselerinde de “Siyer” dersinin olduğunu hatırlattı.

Bu derslerde Peygamber Efendimiz’in hayatı ile örnek kişiliğinin anlatıldığını ifade eden Yılmaz, “Bu seminerle, ‘Öğretmenlerimize hangi ilkelerle Hazreti Peygamberi öğretirsek daha etkili, verimli ve nitelikli bir öğretim yapmış oluruz?’ sorusunun cevabını aramaya çalıştık. Bu sebeple öğretmenlerimize Peygamberimizin hayatını öğretirken aslında Kuran-ı Kerim’i ve İslamiyeti öğrettiğimizi, Peygamberimizin Kuran-ı yaşayan bir insan olduğunu ve yaşantısıyla İslamiyeti açıklayan bir peygamberdir. Öğrencilerimize de böyle öğretmemiz gerekiyor” dedi.

Peygamber Efendimizin bin 400 yıl önce Arap Yarımadasında o günün örf ve adetine göre yaşadığını aktaran Yılmaz, “Efendimiz, doğal olarak eylemlerini ve sözlerini de o günün kültürel şartlarına göre söylemiştir. Peygamberimizi daha iyi öğretmek için o gün yaptıklarını bugünkü karşılıklarıyla çocuklara ve gençlere örnekler vererek öğretelim ki daha iyi anlasınlar” açıklamasında bulundu.

Program sonunda katılımcılara “Peygamberimizi Nasıl Öğretelim” kitabı hediye edildi. –

 

AA / Bursa

Beğen(0)Beğenme(0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz