DKAB HABER PORTALI - 21 Şubat 2018, Çarşamba

Erbakan’ın Ruhu Geri Geldi

23 Şubat 2015
Erbakan’ın Ruhu Geri Geldi

Ülkemizi yönetenler birlik halinde dünya çapında bir operasyona imza attılar. Görüntüler bu memlekette yaşayan herkesi gururlandıracak cinstendi. Bir masa etrafına konuşlanmış Başbakanımız ve Başta Genelkurmay başkanımız olmak üzere Kuvvet Komutanları haritalar üzerinde operasyon planlarının nasıl uygulanacağını mütalaa ediyorlardı.

Kaç zamandır göremiyorduk bu sahneleri.

Özlemişiz…

Birlik, beraberlik insana umut aşılayan olumlu gelişmeler.

Kim ne derse desin; içtekiler çekemedikleri için garezlerinden çatlasınlar, dış düşmanlarımıza ise her türlü gâvurluk yakışır. Ellerinden gelen her kötülüğü arkalarına koymasınlar. Onlar da bunu yapıyorlar zaten.

Şah Fırat Operasyonu bana Kıbrıs Barış Harekâtını hatırlattı. Kıbrıs çıkarmasının hedefi de barışı adaya getirmekti. Rumların Yunan Cuntasının etkisinde kalarak bir oldubitti yaparak adayı kontrollerine almak istemelerine engel olmalıydık.

Başbakan Ecevit’in oyalayıcı taktiklerini zamanın Başbakan Yardımcısı Necmeddin Erbakan’ın kararlı tutumu bertaraf etmiş ve yine zamanın Genelkurmay Başkanı Orgeneral Semih Sancar ile anlaşma sağlanarak adaya Türk askeri gönderilmişti. Kahraman ordumuz Yeşil Adaya barışı hâkim kılınca içerideki kifayetsizler zaferi sahiplenmeye kalkışmışlardı.

Şah Fırat operasyonunun amacı da Türkiye’ye kurulan bir tuzağı boşa çıkarmaktı. Birileri beynelmilel serserilerden oluşan bir yapıyı Türkiye’nin üzerine salmaya kalkışmışlardı. Bu operasyon bu serserileri engellemek için yapıldı. Başına gelecekleri önceden görebilme yeteneğine sahip yöneticilerimiz olduğu için sevinmeli ve şükretmeliyiz. Çünkü yeniden Mehmetçik cenazeleri gelecek ve birileri bunu istismar edeceklerdi.

Planlanması, uygulama safhası ve hedefleriyle ben bu operasyonda rahmetli Necmettin Erbakan’ın ruhunu gördüm. Bu vesileyle o büyük insanın ruhu bir kere daha şad olsun. Fatihalarınızı esirgemeyiniz.

Adil GÜLMEZ

Ajanskamu.com

Beğen(0)Beğenme(0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz