DKAB HABER PORTALI - 21 Şubat 2018, Çarşamba

HABERLERİNİZ BİZİMLE PAYLAŞIN

Değerli Öğretmenlerimiz,

Bugüne kadar yapmış olduğunuz çalışmalar belki köyünüzde, ilçenizde veya ilinizde duyulmuştur veya konuşulmuştur. Ancak biz istedik ki her gününü yepyeni çalışmalarla süsleyen öğrencilerine yeni şeyler öğretmek için çırpınan siz değerli öğretmen arkadaşlarımızın faaliyet çalışma ve organizasyonlarını tüm Türkiye’de ki branşdaşlarımız görsünler ve belki de bu faaliyetlerden ilham alarak onlar da yeni çalışmalar üretebilsinler.

Bu amaçla okulunuzda köyünüzde ilçenizde ilinizde veya bölgenizde belki de Türkiye çapında yapılan ama pek ses getirmeyen özgün çalışma (etkinlik,program,seminer,konferans,ziyaret vs…) haberlerinizi bizimle paylaşmanız için haberlerinizi sizlerden bekliyoruz.

Göndermek istediğiniz haberlerde sizlerden ufak bir isteğimiz olacak. Bize gönderilecek haberlerde aşağıdaki kıstaslara dikkat ederek göndermeniz haberimizin kalitesi açısından önemli olacaktır. Takdir edersiniz ki habercilik yayın anlayışında olmazsa olmaz kural 5N1K kuralıdır. Yani habercilik bir haberi tarafsız ve aslına uygun olarak kamuoyuna duyurmaktır.

Haber,

“Ne?

Niçin?

Ne zaman?

Nerede?

Nasıl? ve

Kim?”

sorularına cevap verebilmelidir. Buna habercilikte 5 n 1 k kuralı denir.

Haberin öneminin ve gereğinin iyi kavranabilmesi için yukarıdaki “5-N ve 1-K” olarak ifade edebileceğimiz soruların bilimsel bir analizinin ve değerlendirilmesinin yapılması gereklidir.

ÖRNEK HABER :

Iğdır/Aralık/ ……… Ortaokulu DKAB Öğretmeni………………………………  21 Nisan’da Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla okulunda bir program gerçekleştirdi. Programa çok sayıda idareci ve öğretmenin yanı sıra velilerde katıldı. Öğrenciler tarafından büyük ilgi gören program sonunda Kutlu Doğum haftasına munhasır gül dağıtıldı.

Bu kurallara dikkat ederek haber göndermeniz takdirde en kısa zamanda haberiniz manşetimize taşınacak ve yayınlanacak böylece tüm Türkiye sizin çalışmalarınızdan haberdar olacaktır.

BİZE HABERLERİNİZİ GÖNDERECEĞİNİZ ADRESİMİZ        “”    dkabhaber@yandex.com   “”

İlgisiz ve habersiz en önemlisi de desteksiz bırakmayacağınızı ümit ederek hepinize çalışmalarınızda başarılar dilerim.

 

M.Fatih Bütün

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni
DKAB Haber Yayın Koordinatörü

 

Beğen(5)Beğenme(0)