DKAB HABER PORTALI - 21 Şubat 2018, Çarşamba

MEB’den TOKAT GİBİ CEVAP

MEB’den TOKAT GİBİ CEVAP

Bugün Zaman gazetesinde “Bakanlık, Belgeleri Tahrif Ederek Müdürleri Başarısız Gösterdi” manşetiyle yayımlanan haberle ilgili bir açıklama yapılmasına lüzum görülmüştür.Elektronik bir sistem üzerinden gerçekleştirilen müdür puanlandırmalarında oynamalar yapıldığı ve mahkemeye ibraz edilen formlarda tahrifata gidildiği iddiası tamamen asılsız olup, “haber” yalan ve iftiradan ibarettir.

Haberde konu edilen şahsın sistemdeki puanlamasıyla mahkemeye ibraz edilen formdaki puanlaması 70.75 olup iki belge arasında her hangi bir farklılık bulunmadığı Bakanlığımız resmi kayıtlarında açıkça görülmektedir.

14 Kasım 2013 tarihinde, Cumhuriyet tarihinin en büyük eğitimde dönüşüm projesi olan eğitim sistemindeki reform çalışmalarını “Eğitime Darbe Planı” manşetiyle duyuran söz konusu gazetenin yine bir 14 Kasım’da iftira ve yalandan ibaret bir “haber”i servis etmesi hiç şaşırtıcı olmamıştır.
Söz konusu gazetenin son bir yıllık müktesebatına bakıldığında her türlü basın etik ilkelerini ayaklar altına alarak yayımladığı “haber”lerin hemen hemen her gün bir başka kamu kurumu tarafından tekzip edildiği açıkça ortadadır.

Hukukî haklarımız saklı kalmak kaydıyla söz konusu yayın organını ve bu sistematikkampanyada kendilerine destek veren bütün paydaşlarını aklı selime ve sorumlu hareket etmeye davet ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Beğen(1)Beğenme(0)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz